وام سربازی 1403+ مدارک و ثبت نام وام سربازی

تمامی افرادی که در حال گذراندن دوره سربازی می باشند چه قبل از سربازی و چه بعد از سربازی دغدغه کسب مهارت و شغل آیند خود را دارند و با توجه به اینکه دوسال از بهترین سال های عمر خود را صرف خدمت سربازی می کنند و وقفه ورود به بازارکار، پس مجبورند یا قبل از خدمت خود مهارتی کسب کنند و یا در حین سربازی در دوره های مهارت آموزی شرکت کنند تا پس از اتمام سربازی بتوانند در سریع ترین زمان ممکن وارد بازار کار شوند.

حال برخی از جوانان پس از اتمام سربازی و زمان ورود به بازار کار که می شود، به دلیل نداشتن سرمایه کافی، آماده رقابت در این عرصه نخواهند بود. از این رو دولت برای کمک به این افراد وامی را در قالب وام سربازی در اختیارشان قرار می دهد.

وام اشتغال سربازان یا وام سربازی یکی از وام هایی می باشد که دولت هرساله به سربازان دارای گواهینامه مهارت پرداخت می کند. مبلغ این وام در سال 1401 مقدار 100 میلیون تومان بوده ولی در سال 1403مبلغ آن به بیش از 150 میلیون تومان رسیده است.طبق آخرین اطلاع از فرماندهی قرارگاه مهارت‌آموزی ستاد کل نیروهای مسلح، مبلغ وام از 300 میلیون تومان تا 4 میلیارد تومان اعلام شده است.

این وام به کدام دسته از سربازان تعلق می گیرد؟

به گفته فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی سربازان ستاد کل نیروهای مسلح، آن دسته از سربازان ماهری که در دوره‌های مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح شرکت کرده‌اند می‌توانند وام اشتغال یا همان وام کارآفرینی سربازی  300 میلیون تا 4 میلیارد میلیون تومانی را دریافت کنند. وی افزود برای وام سربازی 1403تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا در نیمه دوم امسال این امر محقق شود و بودجه اعتبار 2000 میلیارد تومانی که از طرف دولت در نظر گرفت شده است هر چه زودتر در اختیار سربازان قرار گیرد.

اما دریافت وام اشتغال‌زایی سربازان طبق قوانین گفته شده مشمول افراد زیر می شود:

  • افرادی که که در طول دوره خدمت سربازی، یک مهارت تخصصی را از طریق قرارگاه مهارت‌آموزی فرا گرفته باشند و گواهینامه مهارتی داشته باشند.
  • فرد حتما باید کارت معافیت خدمت خود را در سال 1397 یا بعد از آن دریافت کرده باشد.
  • افرادی که نهایتا سه سال از پایان دوره خدمت سربازی آنها گذشته باشد.
  • افرادی که طرح اشتغال‌زایی قابل اجرا را ارائه دهند و طرح آنها منجر به اشتغال‌زایی واقعی شود.

در تاریخ 25 دیماه 1402 سردار سرتیپ دوم پاسدار موسی کمالی مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح در خرم آباد گفت: در تلاشیم امسال به حدود ۴۰ هزار نفر دیگر تسهیلات اشتغالزایی پرداخت کنیم.

اقساط وام سربازی 1403چقدر و چند درصد است؟

وام قرض الحسنه سربازی با کارمزد 4 درصد محاسبه می شود که می توانید این وام را طی پنج سال یا هفت سال تسویه کنید.

مراحل دریافت وام سربازی در سال 1403

اولین مرحله برای دریافت وام سربازی، مراجعه به نزدیک ترین دفتر پلیس +10 محل سکونتتان می باشد. پس از مراجعه فرم درخواست را پر کرده و همراه مدارک لازم تحویل مسئول مربوطه می دهید.

در حال حاضر هزینه ثبت نام برای اخذ وام سربازی مبلغ 50 هزار تومان است. پس از تایید پرونده درخواست وام ، اطلاعات متقاضی به بانک داده می شود و ادامه مراحل از طریق بانکی که به آن معرفی شده اید انجام می شود. پس اگر به پلیس 10+ مراجعه کردید و مدارک را تحویل دادید منتظر دریافت پیامک باشید.

مدارک لازم برای دریافت وام سربازی

مدارک دریافت وام معمولا توسط بانک به متقاضی اعلام می شود ولی در حالت کلی مدارک دریافت وام عبارتند از:

  • معرفی دو ضامن معتبر همراه با فیش حقوقی + نامه کسر از حقوق یا جواز کسب
  • افتتاح حساب یا داشتن حساب متقاضی و هر دو ضامن ؛ در بانک
  • کپی شناسنامه و کارت ملی متقاضی و هر دو ضامن
  • مستندات درآمدی متقاضی مبنی بر این که توان بازپرداخت اقساط را داشته باشد.
  • متقاضی نباید جزء مشتریان بدحساب بانکی یا دارای چک برگشتی باشد.

مدارک بیشتر و جزئیات توسط بانک به متقاضی اعلام خواهد شد.

ثبت نام وام سربازی در سامانه سخا

برای ثبت نام وام سربازی با مراجعه به سامانه سخا به آدرس (https://sakha.epolice.ir/portal/login) می توانید نسبت به ثبت درخواست تسهیلات نظام وظیفه اقدام نمایید.

سامانه سخا – درخواست تسهیلات اشتغال سربازان نظام وظیفه

مدرک مهارت آموزی وام سربازی چیست؟

همکاری مراکر فنی و حرفه ای و نیرو های مسلح باعث شده است که در کنار پادگان های آموزشی ، مراکز آموزش های فنی و حرفه ای به سربازان تاسیس شود و آموزش های پایه و پیشرفته به سربازان ارائه شود و در پایان دوره مدرک بین المللی مهارت به سربازان اعطا می شود. منبع: اخبار قرارگاه مهارت آموزی

رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور در آئین انعقاد تفاهمنامه با  فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه
رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور در آئین انعقاد تفاهمنامه با فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه

هدف آموزش مهارت به سربازان چیست؟

فرمانده قرارگاه مرکزی(سرتیپ پاسدار محمد جواد زاده کمند) سازماندهی لازم برای غربالگری و مهارت سنجی سربازان ورودی و هدایت آموزشی آن ها، اطلاع رسانی، فرهنگ سازی و تشویق سربازان برای ارتقاء مهارت و شرکت در دوره های مهارتی ، همکاری در برگزاری آزمون و سنجش مهارت بر اساس ضوابط و مقررات، اعلام کارگاه های تولیدی و خدماتی متعلق به نیروهای مسلح برای ورود به مهارت آموزی از روش محیط واقعی کار ، تأمین تجهیزات، ابزارآلات، مواد مصرفی و سایر زیرساخت های مورد نیاز جهت برگزاری نخستین دوره مسابقات مهارت های سربازان و … را از دیگر تعهدات این قرارگاه برشمرد.

ثبت نام وام سربازی 1403چگونه است؟

برای ثبت نام اولیه وام سربازی ابتدا باید به پلیس +10 مراجعه کرد تا در جریان مدارک و شرایط قرار بگیرید.در حال حاضر برای ثبت نام وام سربازی نیازی به ثبت نام در سایت یا سامانه ای خاص نیست و تنها مراجعه به نزدیک ترین دفتر پلیس +10 می تواند اولین قدم برای دریافت وام سربازی باشد.

چه بانک هایی وام سربازی را پرداخت می کنند؟

به احتمال زیاد وام سربازان توسط بانک‌های ملی، ملت، صادرات، تجارت و سپه پرداخت خواهد شد. پس اگر قصد دریافت این وام را دارید نیاز است که در اولین فرصت در یکی از این بانک ها حساب پس انداز باز کنید.

شاید سوال شما هم باشد

مبلغ وام سربازی چقدر است؟

مبلغ وام سربازی برای سال 1403مبلغ 150 میلیون تومان است

به کدام سربازان وام می دهند؟

باید کارت معافیت را در سال 97 و بعد از آن گرفته باشید و دارای کارت مهارت باشید و طرح اشتغال زا ارائه دهد.

چه بانک هایی وام سربازی می دهند؟

معمولا بانک های ملی، ملت، صادرات، تجارت و سپه وام سربازی را پرداخت می کنند.

دانشگاه اقتصاد خوندم و متخصص تحلیل روند های اقتصادی هستیم. سالهاست که در حوزه نوشتن مطالب اقتصادی فعال هستم و از نوشتن تحلیل و اخبار اقتصادی لذت می برم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *