سامانه یکپارچه مرحله سوم + شرایط ثبت نام در سامانه

شرایط ثبت نام در سامانه یکپارچه مرحله سوم

بعد از دو مرحله واگذاری خودرو در سامانه یکپارچه ، حال نوبت به مرحله سوم ثبت نام خودرو در سامانه یکپارچه خودرو شده است تا افرادی که قصد خودرو صفر با قیمت کارخانه را دارند فرصتی داشته باشند تا در صورت داشتن شرایط لازم بتوانند در سایت ثبت نام کنند و در انتظار تحویل خودرو خود باشند. برای اطلاع از شرایط و جدیدترین اخبار سامانه یکپارچه با اقتصادینو همراه باشید.


چه خودرو های در مرحله سوم سامانه یکپارچه می توان انتخاب کرد؟

در این طرح تنها دو خودرو ساز مدیران خودرو و کرمان موتور ظرفیت های باقی مانده خود را برای تحویل در سال 1402 عرضه می کنند. در این طرح سایپا و ایران خودرو هیچ خودرویی برای عرضه ندارند.

ثبت نام مرحله سوم سامانه یکپارچه چه زمانی است؟

طبق اعلام رسمی سامانه فروش یکپارچه خودرو ، ثبت نام مرحله سوم از تاریخ دوشنبه 1402/06/20 تا روز پنجشنبه 1402/06/23 می باشد و متقاضیان می توانند در این مدت اولویت های خود را تغییر دهند.

شرایط لازم برای ثبت نام مرحله سوم

مرحله سوم ثبت نام سامانه یکپارچه خودرو برای افرادی است که در طرح اول و دوم مبلغ 100 میلیون تومان در حساب وکالتی آنها بوده است و نوبت تحویل خودرو آنها زمستان 1403 است. در طرح مرحله سوم این افراد می توانند خودرو خود را با خودرو های وارداتی تعویض نمایند.

• در ابتدا متقاضی با ورود به پروفایل کاربری خود باید گزینه لغو سفارش خود را از قسمت جزییات سفارش انتخاب نماید تا خودرو قبلی حذف گردد .

• پس از لغو سفارش برای هر متقاضی از سبد محصولات اعلامی در سایت، امکان انتخاب محصول مهیا شده و میبایست خودروی جدید خود را انتخاب نماید .

• پس از پایان مهلت تغییرخودرو به سایت خودروساز مراجعه و نسبت به واریز وجه اقدام نموده تا فرآیند ثبت نام نهایی گردد.

تبصره 1 : در صورت انتخاب خودرو بیش از ظرفیت موجود در فصول اعلام شده ،تخصیص به ترتیب اولویتهای تعیین شده قبل صورت خواهد گرفت.

تبصره2:درصورتی که متقاضی سفارش قبلی را لغو و امکان انتخاب خودروی جایگزین فراهم نگردد کماکان اولویت قبلی ایشان محفوظ خواهد ماند.

تبصره 3 :در صورتی که متقاضی ، خودروی جدید را انتخاب نماید ولی در زمان مشخص شده توسط خودروساز مبالغ تعیین شده را به حساب خودروساز واریز وجه ننماید از اولویت بندی حذف می گردد.

2- متقاضیانی که در دور دوم سامانه نوبت دهی هیچ خودرویی به آنها تخصیص داده نشده است نیز امکان انتخاب تمامی محصولات عرضه شده دو شرکت مذکور برای ایشان فراهم می باشد.بدیهی است ظرفیت قابل عرضه به ایشان از محل عدم تکمیل ظرفیت پس از تخصیص به متقاضیان بند 1 خواهد بود.

*مدت زمان جابه جایی و یا انتخاب خودرو 4 روز خواهد بود.

* پس از ارسال فهرست اولویت بندی شده به شرکت های خودروساز و اطلاع رسانی به متقاضیان امکان تکمیل وجه به مدت 5 روز فراهم می گردد.

*کلیه افرادی که تاکنون دعوتنامه برای ایشان صادر شده و یا خرید خودرو داشته اند مشمول این طرح نمی باشند.

به جهت تسهیل در فرایند انجام کار پیشنهاد می گردد متقاضیان جهت مشاهده محصولات و اطلاع از جزئیات برنامه فروش خودروسازان به سایت شرکت های مذکور مراجعه نمایند .


سوالات متدوال

آیا امکان ثبت نام جدید در این طرح فراهم است؟

خیر در این طرح امکان ثبت نام جدید امکان پذیر نیست.

آیا اگر از طرح انصراف دهیم ولی خودرویی انتخاب نکنیم سفارش قبلی خ

درصورتی که متقاضی سفارش قبلی را لغو و امکان انتخاب خودروی جایگزین فراهم نگردد کماکان اولویت قبلی ایشان محفوظ خواهد ماند.

خودرو های مرحله سوم سامانه یکپارچه چه زمانی تحویل می شود؟

طبق اعلام سامانه یکپارچه ، تحویل خودرو ها سال 1402 خواهد بود

دانشگاه اقتصاد خوندم و متخصص تحلیل روند های اقتصادی هستیم. سالهاست که در حوزه نوشتن مطالب اقتصادی فعال هستم و از نوشتن تحلیل و اخبار اقتصادی لذت می برم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *