طرح مسکن کارگری کلید خورد/ جزییات ثبت نام مسکن کارگری

طرح مسکن کارگری کلید خورد/ جزییات ثبت نام مسکن کارگری

بر مبنای اصل 31 قانون اساسی، دولت مسئول تامین مسکن خانواده ها به حساب می آید. همچنین در جزییات این قانون ذکر شده است که افرادی که نیازمند به مسکن هستند باید توجه به بیشتری به آن ها شود. حال با این وجود طرحی به نام مسکن کارگری کلید خورده است.

دولت چه اقداماتی را برای طرح مسکن کارگری انجام داده است؟

 دولت در طی بسیاری از سال ها توانسته با طرح هایی همچون مسکن مهر، و اقدام ملی مسکن و همچون طرح نهضت ملی مسکن کمی نیاز افراد فقیرو کارگر را برطرف کند. حال با این وجود موفقیت هایی نیز در این امر بوجود آمده است ولی هنوز به قدری که بتواند دغدغه افراد را حل کند، کاربردی نبوده است.

آمارها نشان داده که کارگران باید بیشتر درآمد خود را به اجاره خانه اختصاص دهند و هیچ پول دیگری برای آن ها جهت درمان و یا برخی زمینه های دیگر باقی نخواهد ماند. حال پرداخت وام مسکن نیز هیچ فایده ای برای افراد در این زمینه نداشته است.

بررسی جزییات جلسه شورای عالی برای طرح مسکن کارگری

در روزهای گذشته نیز جلسه ای بسیار مهم در شوراعی عالی برگزار گردید، در این جلسه، بخش اصلی موضوع مربوط به وضعیت مسکن کارگران بود. معاون امور وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطر نشان کرد که موضوع اصلی کارگران، مسکن است و باید همین امر در نگاه اول مورد بررسی قرار گیرد. همچنین تفاهم نامه ای بین وزات تعاون و کار و رفاه و وزارت راه و شهرسازی منعقد شده که قرار شده برای کلیه کارگران 400 هزار واحد مسکونی ساخته شود.

بررسی جزییات ثبت نام مسکن کارگری

در روزهای گذشته نیز جلسه ای بسیار مهم در شوراعی عالی برگزار گردید، در این جلسه، بخش اصلی موضوع مربوط به وضعیت مسکن کارگران بود. معاون امور وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطر نشان کرد که موضوع اصلی کارگران، مسکن است و باید همین امر در نگاه اول مورد بررسی قرار گیرد.

بررسی جزییات جلسه شورای عالی برای طرح مسکن کارگری

  • بر مبنای قوانین عنوان شده، آن دسته از کارگرانی که قصد دریافت مسکن دارند، می توانند قبل از انجام هر گونه کار از طریق سامانه وزارت  راه  وشهرسازی ثبت نام خود را علنی کنند تا اطلاعات خود را به دست این وزارتخانه در کمترین زمان ممکن برسانند.
  • بعد از این مورد نیز از طریق بخش های مورد نظر وضعیت مالی کارگران به صورت جزیی مورد بررسی قرار می گیرد. سپس عملیات دهک بندی نیز صورت می پذیرد.
  • در آخر نیز در قالب تعاونی های مسکن، یک گروه بندی ایجاد می شود و پروژه های مربوط به مسکن سازی نیز به طور کامل آغاز به کار خواهند نمود و توجه به این امر نیز امری ضروری خواهد بود.
  • در ابتدا باید از طریق قسمت ثبت نام در نهضت ملی مسکن وارد شوید و بعد از اینکه کلیه قوانین و شرایط را پذیرفتید باید وارد مرحله بعد شوید. در این جا باید کد ملی و شماره موبایل خود را جهت ثبت وارد سازید.
  • سپس در مرحله بعد کلیه مشخصات فردی خود را باید وارد کنید. به همین منوال باید به مراحل بعدی بروید و ثبت نام خود را به طور کامل تکمیل نمایید. در نهایت جزییات شما در اختیار سازمان مربوطه قرار می گیرد و اگر جزییاتی مطرح باشد، به شماره شما پیامک خواهد شد.

ثبت نام در طرح مسکن کارگری چگونه است؟

جزییات مربوطه به این صورت است که طرح های مسکن از گذشته تا به الان مورد بحث دولت و سایر زیر مجموعه های دولتی بوده است. با این حال در این طرح ها کلیه شرایط مربوط به خانواده ها و دهک بندی آنها باید بررسی شوند تا بتوانند در بهترین شرایط دریافت مسکن کارگری قرار گیرند. حال باید در نظر داشته باشید که  در ابتدا کارگران باید در نهضت ملی مسکن ثبت نام کنند و بعد از طریق  سازمان مربوطه به معاون رفاه موارد مربوط به آنها ارسال خواهد شد و عملیات دهک بندی نیز صورت خواهد گرفت. سپس جزییات مسکن آنها در صورتی که شرایطش را داشته باشند مورد بررسی جدی قرار می گیرد.

برای ثبت نام افراد باید در وب سایت نهضت ملی مسکن اقدامات مربوطه را انجام دهند و کلیه مشخصات خودشان را باید وارد وب سایت سازند. در نهایت با تکمیل کلیه مراحل می توانند عملیات ثبت نام را به انجام برسانند. سپس باید شرایط افراد از همه نظر توسط سازمان های مربوطه بررسی شود و بعد با افراد هماهنگی های لازم در این راستا انجام می گیرد.

دانشگاه اقتصاد خوندم و متخصص تحلیل روند های اقتصادی هستیم. سالهاست که در حوزه نوشتن مطالب اقتصادی فعال هستم و از نوشتن تحلیل و اخبار اقتصادی لذت می برم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *